X

Wleń

Dom na sprzedaż

11 pokoi 850,00 m2 2 941,18 zł/m2

2 500 000 zł

oferta na wyłączność
Michał Matyjaszczuk

Ekspert ds. Sprzedaży Nieruchomości

Mostowa 6, 58-500 Jelenia Góra

ABN STĘPIEŃ NIERUCHOMOŚCI

Opis nieruchomości

Obiekt inwestycyjny z pozwoleniem na budowę – pensjonat z restauracją, z widokiem na Dolinę Bobru

Przedmiotem sprzedaży jest historyczny budynek z ogromnym potencjałem komercyjnym, zlokalizowany na widokowej działce o powierzchni 2515 m² we Wleniu, z bezpośrednim widokiem na Dolinę Bobru. Nieruchomość posiada prawomocne pozwolenie na budowę z przeznaczeniem na funkcję gastronomiczno-hotelową.

Obiekt jest w trakcie zaawansowanej renowacji, prowadzonej rygorystycznie i zgodnie ze sztuką budowlaną. W ramach dotychczasowych prac wykonano m.in. nową konstrukcję więźby dachowej wraz z pełnym deskowaniem i nowoczesnym pokryciem, a także przemurowania i zabezpieczenia konstrukcyjne. Na parterze zachowano oryginalne, masywne kamienne kolumny oraz ceglane sklepienia krzyżowe, które stanowią doskonałą bazę architektoniczną dla planowanej sali restauracyjnej.

UKŁAD FUNKCJONALNY (zgodnie z zatwierdzonym projektem): Budynek został zaprojektowany z myślą o optymalizacji zysków z najmu oraz zapewnieniu komfortu prowadzenia biznesu:

  • Parter: Część gastronomiczna obejmująca główną salę restauracyjną ze sklepieniami łukowymi i wyjściem na zewnętrzny taras, zaplecze oraz oddzielne, przestronne mieszkanie przeznaczone dla właściciela lub zarządcy obiektu.

  • I Piętro: 4 duże pokoje gościnne (każdy z łazienką) oraz reprezentacyjna otwarta przestrzeń nad częścią parteru.