


















Opis nieruchomości
PAŁAC Z POCZĄTKU XIX WIEKU - POŁOŻONY W MALOWNICZYM MIEJSCU.
Pierwsze wzmianki o budowie Pałacu określa się na rok 1805, powstawał on na średniowiecznej budowli. Projekt pałacu stworzony został przez pracownię słynnego architekta, twórcy Bramy Brandenburskiej w Berlinie, Carla Gottharda Langhansa.
Szeroko rozłożoną fasadę dzielą w poziomie cokoły na piano nobile i mezzanino.
Reprezentacyjna elewacja zachodnia, pośrodku posiada joński portyk czterokolumnowy z motywami palladio, zwieńczony trójkątnym tympanem.
Na kopertowym dachu są umieszczone, po dwie lukarny od zachodu i wschodu oraz cztery kominy. Na rysunku ze zbiorów Dunckera widoczny jest przed pałacem okazały, okrągły klomb i aleja podjazdowa.
Najsławniejszym właścicielem Sławnikowic i okolicznych wsi oraz pałacu w jego ówczesnej formie był naukowiec i filozof z epoki wczesnego oświecenia Ehrenfried Walther von Tschirnhaus (1651-1708),
który zasłynął z produkcji wielkich, wklęsłych luster oraz z odkrycia tajemnicy produkcji porcelany. Po jego śmierci zaczęto produkować wynalezioną przez niego porcelanę w Miśni.
Wyjątkowym skarbem, zachowanym w Pałacu, w bardzo dobrym stanie,
są dwa piece kaflowe w stylu Jugendstil ( Art. Nouveau) z końca XIX wieku.
Znajdują się w najpiękniejszym wnętrzu – w sali owalnej, która dawniej zwieńczona była kopułą, ozdobioną malowidłami.
W sali tej, znajduje się wyjście od wschodu na taras,
wystawiony na zabytkowy park.
W trakcie przeprowadzonych prac renowacyjnych i remontowych, Pałac odzyskał częściowo oryginalne struktury i nabrał wyjątkowego charakteru.
Aktualnie został zaadaptowany na potrzeby
ekskluzywnej rezydencji prywatnej - rodzinnej
oraz atelier malarskie i galerię sztuki.
Parter o powierzchni 325,6 m. kw., mieści 7 przepięknych sal, spełniających funkcję salonów, bawialni, jadalni, kuchni ze spiżarnią i galerii sztuki z atelier, dodatkowo znajduje się w c. Szerokie schody prowadzą na piętro o powierzchni 334,5 m.kw, tam znajduje się 6 sypialni z łazienkami, biblioteka oraz salon o powierzchni 45 m2, dodatkowo dwa mniejsze pomieszczenia.
Poddasze - to bardzo wysokie wnętrze o powierzchni 385,9 m.kw. do zaadaptowania na kilka apartamentów. W odrestaurowanej jasnej i ogrzewanej suterynie z dużymi oknami o powierzchni 334,5 m.kw, znajduje się kuchnia, pralnia i wiele większych i mniejszych pomieszczeń.
Osobne wejście prowadzi do piwnicy, w której znajduje się piec na ecco- groszek.
Pałac w Sławnikowicach położony jest w parku z zabytkowym starodrzewiem, jest on częścią dawnego zespołu folwarczno - parkowego.
W pobliżu znajduje się piękny, średniowieczny kościołek. Wzdłuż parku przebiega pielgrzymkowa droga Świętego Jakuba. Na wschód są tylko pola i lasy należące do puszczy Zgorzeleckiej.
CICHA, SPOKOJNA OKOLICA, ŚPIEW PTAKÓW, SŁOŃCE I WIOSKA, W KTÓREJ CZAS SIĘ ZATRZYMAŁ, UMOŻLIWIA CHOĆ NA CHWILĘ POWRÓT DO CZASÓW SPOKOJNYCH..." MIODEM I WINEM PŁYNĄCYCH."
Spotkanie we wnętrzach Pałacu, pozwala przenieść się w czasie i poczuć klimat poprzednich wieków.
PAŁAC JEST IDEALNY, jego powierzchnia umożliwia funkcjonowanie rodziny, ale również pozwala na prowadzenie działalności turystycznej.
Lokalizacja i bardzo łatwy dojazd, stanowi duży atut.
- do Gerlitz /Niemcy /mamy 0,5 godz.
- do Jeleniej Góry mamy 50 min.
-do Karpacza 1,5 godz.
- do Szklarskiej Poręby 1, 10 min.
-do Wrocławia mamy 1,30 min.
-do Berlina / Niemcy/ - 3 godz.
-
POLECAM
ODBIERZ SWÓJ VOUCHER I JEDŹ NA URLOP!!!*
*Każdy Klient sprzedając lub kupując nieruchomość za pośrednictwem naszego Biura
otrzymuje ekskluzywny prezent
VOUCHER
dla dwóch osób
na 7 lub 14 darmowych noclegów
w wybranym przez Państwa hotelu na terenie Polski.
> link <
"Zobacz co piszą i mówią o nas inni..."
Nota prawna
Opis oferty zawarty na stronie internetowej sporządzany jest na podstawie oględzin nieruchomości oraz informacji uzyskanych od właściciela, może podlegać aktualizacji i nie stanowi oferty określonej w art. 66 i następnych K.C.
UWAGA ważna informacja -
Szanowni Klienci, przed zaprezentowaniem Państwu nieruchomości zostaniecie Państwo poproszeni o podpisanie umowy pośrednictwa. Umowa ta – w przypadku WIĘCEJ
Szczegóły




