Kalkulator kosztów


Wybierz opcję:
%

Kalkulator kredytowy


PLN
PLN
lat
%
PLN


przelicz

Czytelnia ABN Stępień Nieruchomości

SPRZEDAJEMY NAJWIĘCEJ NIERUCHOMOŚCI W KARKONOSZACH

Biuro jest członkiem  założycielem

INSTYTUTU POLSKIEGO RYNKU NIERUCHOMOŚCI

"Rób więcej niż to o co Cię proszą i dawaj od siebie więcej niż to, co jest oczekiwane"

 

 

Polecane przez ABN Stępień Nieruchomości

 

Czy odwrócona hipoteka to coś dla nas?

Już od15 grudnia 2014 roku na polskim rynku prawdopodobnie pojawi się nowy produkt hipoteczny. Od tego dnia zaczną obowiązywać przepisy ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym.

W związku z powyższym w ofertach banków mogą pojawiać się oferty nowych kredytów. Tyle teoria, bowiem w praktyce na oferty, a przynajmniej ich dużą ilość, będziemy musieli poczekać kilka miesięcy.

Dzięki odwróconemu kredytowi hipotecznemu, część osób teoretycznie będzie mogła liczyć na zwiększenie swoich dochodów. Kredyt ten polega na uzyskiwaniu od banku, najczęściej comiesięcznych świadczeń, w zamian za przejęcie nieruchomości przez bank po śmierci kredytobiorcy. Co warte podkreślenia, środki będą wypłacane tylko przez określony w umowie okres. Zatem wypłata może ustać przed śmiercią kredytobiorcy, co może postawić go później w nieciekawej sytuacji finansowej, w przypadku spadku dochodów. Ustawa pozwala także na wypłatę świadczenia jednorazowo, albo na rozbicie wypłaty na inne okresy niż jednomiesięczne.

 

Zamiast odkładać do skarpety lepiej inwestować

Oszczędzając długoterminowo warto nie tylko gromadzić pieniądze (np. na niskooprocentowanych lokatach czy w gotówce), ale również inwestować. Dlaczego jest to ważne, pokażemy na kolejnym przykładzie. Załóżmy, że w wieku 30 lat możemy sobie pozwolić, aby co miesiąc odkładać 400 zł na emeryturę. Będziemy oszczędzać do 67 roku życia. Później zaczniemy korzystać z oszczędności, wypłacając sobie dodatkowe świadczenia do 90 roku życia.

Jeśli będziemy oszczędzać w przysłowiowej skarpecie, to zapewnimy sobie 641 zł dodatkowej emerytury. To niewiele uwzględniając, że przez ten czas ceny wzrosną mniej więcej dwukrotnie. Jeśli będziemy korzystać z lokatach bankowych z oprocentowanie 2%, to będziemy w stanie wypłacać sobie około 1 000 zł. To wciąż bardzo mało biorąc pod uwagę, że za tę kwotę będzie można wtedy kupić tyle towarów, ile dziś za 500 zł. Znaczna emerytura dodatkowa pojawia się dopiero przy stopach zwrotu rzędu 6%.

http://ccms.wip.pl/uploads/files/photos/d9e1c979b37bc927f9ae952c2fff32a5362c0df2.jpg 

Problem polega jednak na tym, że często boimy się inwestować zaoszczędzone pieniądze w akcje czy agresywne fundusze inwestycyjne. Obawiamy się, że zamiast cieszyć się z wysokich zysków na emeryturze będziemy dysponować znacznie mniejszymi środkami, niż te, które wpłaciliśmy. Nierzadko pieniądze trafiają więc na nisko oprocentowane lokaty. Warto natomiast zainteresować się  produktami pośrednimi, które są dość bezpieczne, ale dają szansę na zyski znacznie wyższe od tych, jakie można uzyskać na bankowych depozytach.

 

Co jest ważniejsze? Cena czy lokalizacja nieruchomości?

Przy szukaniu odpowiedzi na powyższe pytanie przeprowadzono analizę rynku, której wyniki wskazują, że dla większości to lokalizacja nieruchomości ma znaczenie ważniejsze niż jej cena przy podejmowaniu decyzji o zakupie mieszkania czy domu. Różnica sięgała do około 20 procent. Świadczy to o tym, że klienci podchodzą do decyzji zakupu rozważnie biorąc pod uwagę sytuację, w której za kilka lat gdy zdecydują się sprzedać kupowaną w chwili obecnej nieruchomość to właśnie lokalizacja będzie tym czynnikiem, który znacznie zwiększy wartość ich nieruchomości oraz wpłynie na szybszą sprzedaż.

 

Ile mieszkań powinno się obejrzeć przed podjęciem decyzji o zakupie?

Osoby zainteresowane  kupnem mieszkań poświęcają dużo godzin na znalezienie tego jedynego, które jest im "przeznaczone" wertując strony internetowych portali.

Dokonują selekcji stosując  kryteria takie jak: cena, lokalizacja nieruchomości, metraż, liczbę pokoi czy stan techniczny oraz standard.  Analizują swoje możliwości finansowe. Sprawdzają ceny na rynku pierwotnym bezpośrednio od dewelopera także rynek wtórny. Okazuje się, że największa grupa typuje od 6 do 10 nieruchomości, z których wybiorą to jedyne. Jest druga nieznacznie mniejsza grupa, która zadowala się znalezieniem tego właściwego mieszkania czy domu spośród grupy od 1 do 5 nieruchomości. Przy podejmowaniu decyzji o zakupie bardzo często korzysta się z profesjonalnej pomocy pośredników w obrocie nieruchomościami.

Wyniki badań:

• od 1 do 5 nieruchomości (28.7%)

• od 6 do 10 nieruchomości  (41.2%)

• od 11 do 15 nieruchomości (10.0%)

• powyżej 15 nieruchomości  (20.0%)

 

 

Kalkulator kosztów


Wybierz opcję:
%

Kalkulator kredytowy


PLN
PLN
lat
%
PLN


przelicz

Wpisz numer telefonu,
oddzwonimy do Ciebie


wyślij
Biura nieruchomości, domy, mieszkania Jelenia Góra Nieruchomości Karpacz, nieruchomości Karkonosze - domy, mieszkania, działki, grunty, lokale użytkowe, nieruchomości Szklarska Poręba. Serdecznie zapraszamy - nieruchomości Jeleniogórskie i nieruchomości Karkonoskie.
powrót do góry strony Twoja sugestia

Masz jakieś sugestie dotyczące naszej strony? Podziel się z nami!


Prosimy serdecznie o wypełnienie niniejszej ankiety, zaznaczając właściwą odpowiedź krzyżykiem w odpowiedniej kratce. Państwa ocena i uwagi pomogą nam w doskonaleniu naszych usług. Ankieta jest anonimowa.

Część I. Badanie zadowolenia klienta
Dziękujemy za wypełnienie ankiety !Wyślij