Kalkulator kosztów


Wybierz opcję:
%

Kalkulator kredytowy


PLN
PLN
lat
%
PLN


przelicz

Aktualności

 

Interesujące nieruchomości w USA


Hilton & Hyland

http://www.hiltonhyland.com/

https://www.facebook.com/hiltonhyland/timeline


 
Jennifer Holt

https://www.facebook.com/jennifer.berman1


Ambra Bisconti-Luxury Real Estate

http://ambrabisconti.com/

https://www.facebook.com/pages/Ambra-Bisconti-Luxury-Real-Estate/206653186034640?sk=timeline

 

 

 


Prognoza dla polskiego rynku nieruchomości

 Rok 2014 był bardzo udany dla firm zajmujących się obsługą rynku nieruchomości w Polsce. Ożywienie szczególnie odnotowali deweloperzy, którzy coraz mniej chętnie decydowali się na promocyjne obniżki cen. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości w najbardziej prestiżowych lokalizacjach musiały liczyć się z tym, że negocjacje cenowe okazywały się często praktycznie niemożliwe. W bieżącym roku tendencje odnotowywane w roku poprzednim najprawdopodobniej się utrzymają. Sprzyja temu m.in. optymizm cechujący rynek kredytów hipotecznych oraz zmiany udoskonalające program „Mieszkanie dla Młodych”. Rekordowo niskie stopy procentowe wpływają na atrakcyjny dla kredytobiorców sposób obliczania zdolności kredytowej. Mimo że część banków minimalizuje efekt większej dostępności poprzez podwyższanie marż, to jednak otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej jest obecnie znacznie bardziej prawdopodobne, niż jeszcze kilka lat temu. Według niektórych porównań poziom raty kredytowej dla kredytu na 300 tys. zł może być nawet o kilkaset złotych niższy w porównaniu z analogicznym kredytem udzielonym 3-4 lata temu.

Warto jednak zauważyć, że pewnym utrudnieniem dla potencjalnych kupujących będą zmiany wynikające z wchodzących w życie przepisów Rekomendacji S, dotyczące wysokości wymaganego przez banki wkładu własnego. W 2015 r. osoby, które zdecydują się skorzystać z oferty finansowania zakupu mieszkania lub domu kredytem, muszą dysponować kwotą równą 10 proc. wartości nabywanej nieruchomości. Istotny jest jednak fakt, iż stopa referencyjna wynosi obecnie 1,5 proc. i nic nie wskazuje na to, aby poziom stóp procentowych miał w najbliższym czasie zacząć gwałtownie rosnąć. To pozwala bankom swobodniej prowadzić politykę kredytową i tworzyć atrakcyjną ofertę dla klientów poprzez obniżanie marż.

Większość specjalistów z branży miała wiele zastrzeżeń do funkcjonującego w 2014 r. programu „Mieszkanie dla Młodych”. Podstawowym problemem było niedopasowywanie limitów cenowych do realiów rynkowych. Z tego też powodu wiele osób, które chciały skorzystać z rządowego wsparcia, nie było w stanie znaleźć oferty kwalifikujących się do niego nieruchomości. Takie zjawisko było szczególnie widoczne w przypadku Krakowa, w którym nieliczne mieszkania spełniające programowe kryteria zlokalizowane były w większości na peryferiach miasta. Odpowiadając na szereg uwag, rząd zdecydował się na wprowadzenie poprawek do obowiązującej ustawy. Znacznie łatwiej z zalet programu będą mogły skorzystać osoby wychowujące więcej niż jedno dziecko. Kolejne poprawki dotyczą uwzględnienia w programie opcji zakupu mieszkania będącego przedmiotem spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, które zostało nieukończone. Nowelizacja ma także umożliwić skorzystanie z pomocy większego grona osób (poza krewnymi) podczas ubiegania się o kredyt hipoteczny.

Pozytywnie o rozwoju rynku deweloperskiego świadczy rosnąca sprzedaż oraz powoli rekonstruująca się podaż. W 2014 r. wzrosła (w porównaniu z rokiem ubiegłym) liczba otrzymanych przez deweloperów pozwoleń na budowę (o 38 proc.). Zwiększyła się także liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto. W roku 2015 deweloperzy wchodzą na rynek również z dobrze dopasowaną ofertą, tak jak w roku poprzednim, co bezpośrednio będzie przekładać się na dobre wyniki sprzedaży. Projekty nowych inwestycji mieszkaniowych opierają się głównie na łatwych do zaaranżowania mieszkaniach 2- bądź 3- pokojowych o umiarkowanych powierzchniach – do 60 mkw. Warto zauważyć rosnącą popularność mieszkań luksusowych, które traktowane są przez kupujących często jako inwestycja o wysokiej odporności na wahania rynkowe. Deweloperzy wprowadzają do oferty większą liczbę lokali o podwyższonym standardzie, ponieważ ich sprzedaż w ostatnich miesiącach okazała się zadowalająca.

 Autor: Filip Jurczak


Centrum miasta, czy coś jeszcze?
Gdy decydujemy się na mieszkanie, warto się zastanowić, czy chcemy inwestować w centrum miasta, czy też w innych, potencjalnie gorszych lokalizacjach. Tak też w każdym przypadku zarówno jedna, jak i druga opcja ma swoje zalety tzn. wszystko jest zależne od naszych preferencji i zasobów finansowych, strategii inwestycyjnej, zdolności kredytowej. Dużym plusem mieszkania w centrum jest korzystna lokalizacja i szybsza możliwość znalezienia najemców, minusem zaś duża konkurencja, wysokie ceny nieruchomości oraz brak dodatkowych udogodnień, takich jak winda, garaż, miejsce postojowe w garażu podziemnym. W związku z tym  rozpatrując kwestię lokalizacji pod względem najmu, kluczowym wydaje się komunikacja tramwajowa, połączenie z centrum oraz odległość od biurowców czy całych centrów biznesowych, gdzie pracują nasi potencjalni najemcy.


Wynajem mieszkań na krótki termin

W naszej ofercie znajdą Państwo mieszkania do wynajmu na krótkie oraz długie terminy. Prezentowane apartamenty wynajmowane są na dni, tygodnie, miesiące lub lata – w zależności od indywidualnych potrzeb klienta. Nasza oferta kierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i firm.

Apartamenty dostosowane są do potrzeb osób przybywających do Jeleniej Góry, Karpacza, Szklarskiej Poręby w celach biznesowych oraz turystycznych. Osoby przyjeżdżające na weekendy, delegacje i zjazdy znajdą wśród naszych ofert idealne lokum.

Mieszkania są doskonale usytuowane, zarówno pod względem komunikacyjnym, jak i turystycznym. Zlokalizowane są blisko Centrum Jeleniej Góry lub okolicach.

Apartamenty zostały wykończone w wysokim standardzie. Są w pełni umeblowane oraz wyposażone w:

  • ręczniki
  • pościel
  • TV
  • naczynia
  • zmywarkę
  • pralkę
  • itd.

W oferowanych przez nas apartamentach jest dostęp do Internetu oraz TV kablowej. Na życzenie klienta zapewniamy inne usługi, takie jak serwis sprzątający.

Nasze mieszkania

Kalkulator kosztów


Wybierz opcję:
%

Kalkulator kredytowy


PLN
PLN
lat
%
PLN


przelicz

Wpisz numer telefonu,
oddzwonimy do Ciebie


wyślij
Biura nieruchomości, domy, mieszkania Jelenia Góra Nieruchomości Karpacz, nieruchomości Karkonosze - domy, mieszkania, działki, grunty, lokale użytkowe, nieruchomości Szklarska Poręba. Serdecznie zapraszamy - nieruchomości Jeleniogórskie i nieruchomości Karkonoskie.
powrót do góry strony Twoja sugestia

Masz jakieś sugestie dotyczące naszej strony? Podziel się z nami!


Prosimy serdecznie o wypełnienie niniejszej ankiety, zaznaczając właściwą odpowiedź krzyżykiem w odpowiedniej kratce. Państwa ocena i uwagi pomogą nam w doskonaleniu naszych usług. Ankieta jest anonimowa.

Część I. Badanie zadowolenia klienta
Dziękujemy za wypełnienie ankiety !



Wyślij